Opřete se spolu s námi

do hubnutí a léto bude vaše

ZRYCHLUJEMEEE...

Sledujte nás po dobu 10 týdnů a získejte užitečné tipy, rady, návody a recepty, jak pohodlně shodit posledních pár kil do léta.Léto se kvapem blíží, tak neváhejte a pusťte se do toho.

8. týden

Zaostřeno na

POHYBOVOU AKTIVITU

Pohybová aktivita by měla být důležitou součástí života každého z nás. Tohle tvrzení platí ještě o to víc, pokud chcete redukovat hmotnost. Pohyb vás dostane nejen do kondice, kdy se budete cítit mnohem lépe a budete mít tzv. „dobité baterky“. Opustí vás také všudypřítomná otravující únava, pokud jí trpíte, a s přibývající svalovou hmotou se bude především zvyšovat váš bazální metabolismus, díky němu spálíte mnohem více energie i v klidovém režimu.

Chcete získat více?

PŘIPOJTE SE K NÁM

Tím, že zařadíte do svého života pravidelnou pohybovou aktivitu, přispějete k prevenci srdečně cévních onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, mozková mrtvice nebo srdeční infarkt. Pravidelný pohyb vede k normální hladině cholesterolu či k jeho snížení a také k zvýšení mineralizace kostí, čímž přispívá k jejich zdraví. Dalším velmi důležitým faktem je to, že nás chrání před vznikem diabetu 2. typu, který vzniká zejména kvůli špatné životosprávě.

Chůze rychlostí
6 km/h

1 596 kJ/380 kcal

Intenzivní cvičení
v posilovně

3 780 kJ/900 kcal

Plavání (prsa)
rekreační tempo

2 856 kJ/680 kcal

Úklid,
mytí oken

1 134 kJ/270 kcal

JAK ČASTO A DLOUHO
BYCHOM SE MĚLI HÝBAT

Světová zdravotnická organizace (WHO) obecně doporučuje, že bychom měli mít pohyb minimálně 30 minut, a mělo by se jednat o pohyb střední intenzity, který bychom měli provozovat alespoň 5x týdně. Další možností je mít alespoň 20–25 minut pohybové aktivity vysoké intenzity 3x týdně. Toto doporučení je nutné chápat jako doplněk k běžným denním aktivitám, které mají obvykle mírnou intenzitu nebo trvají méně než 10 minut.

Vyberte si především pohyb, se kterým to vydržíte den co den. Pokud jste se nikdy nehýbali, nebo je to už nějaký ten rok, nechtějte trhat rekordy hned v prvních dnech. Účelem není jít ven nebo, do fitness, nebo do bazénu jen jednou, dvakrát, ale vytvořit si z pohybu příjemnou zvyklost, která vás bude provázet po zbytek života.

POČET KROKŮ ZA DENSTUPEŇ AKTIVITY
Méně než 5 000Sedavý způsob života - negativní důsledky na zdraví a linii
5 000 - 7 500Málo aktivní, zdravotní stav a hmotnost se zhoršují
7 500 - 10 000Středně aktivní - zdravotní stav a hmotnost jsou pozitivně ovlivněny, ale velmi málo
10 000 - 12 500Aktivní - spálíte přibližně 10 000 až 15 000 kJ týdně, zdraví i hmotnost se zlepšují
Více než 12 500Vysoce aktivní

ÚKOL TÝDNE

Vaším úkolem po zbytek výzvy bude pravidelné zařazení toho nejpřirozenějšího pohybu vůbec – chůze! Vaším cílem bude ujít každý den 10 000 kroků! Velkým pomocníkem vám mohou být chytré hodinky, ale dnes už tuto funkci má i většina chytrých telefonů, případně aplikací, které stáhnete zdarma.

První tři dny pozorujte, kolik kroků průměrně ujdete a porovnejte to se stanoveným cílem. Po zbytek výzvy kroky postupně navyšujte, dokud cíl nesplníte. Není nutné do toho okamžitě skočit po hlavě a ujít 10 000 kroků hned první den. Pokud na pohyb nejste zvyklí a běžně ujdete kroků výrazně méně, nejlepší cestou bude kroky postupně navyšovat. Změna by se měla projevovat obden a měla by probíhat přidáním 200 kroků a výše. Existuje řada možností, jak postupně kroky navyšovat.

  • Pokud jezdíte MHD, vystupujte o jednu zastávku dříve cestou do práce i cestou domů.
  • Místo výtahu používejte schody, pokud vám to dovoluje váš zdravotní stav.
  • Zvažte, kdy je opravdu nutné použít auto nebo MHD a kdy můžete jít po svých.
  • Místo jednoho velkého nákupu, který musíte odvézt autem, udělejte tři menší, které unesete.

Zajímavost

30 minut pohybu denně vede k 30% snížení rizika vzniku cukrovky 2. typu

Pohybová aktivita je prevencí mnoha onemocnění, ale věděli jste, že jenom 30 minut pohybové aktivity střední zátěže denně snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu? Současný moderní způsob života, jak dětí tak dospělých, je významně poznamenán nedostatkem pohybu. Volný čas je často tráven u televize nebo počítače. Děti sedí dlouhé hodiny ve škole a dospělí zase v zaměstnání. Takový nedostatek pohybu společně s nevhodnými stravovacími návyky potom vedou k nárůstu hmotnosti a poté až k obezitě. Ta je rozšířená v takové míře, že se hovoří o pandemii. Všechna tato negativa se na sebe nabalují a velmi často vyústí v cukrovku 2. typu a další onemocnění.

AKCE 1 + 1

VE DVOU
SE TO
LÉPE TÁHNE

Vezměte s sebou kamarádku, kamaráda, přítele a užijte si péči

za polovinu.

Sdílejte s námi své úspěchy

Zařaďte do své denní rutiny trochu pohybu

Pohybová výzva na téma cviky pro pevný zadek

Provozovatel:
NUTRIADAPT s.r.o.
Americká 17, Praha 2, 1200
IČ: 08636745
oddíl C, vložka 322381 vedená u Městského soudu v Praze

LOGO