Opřete se spolu s námi

do hubnutí a léto bude vaše

ZRYCHLUJEMEEE...

Sledujte nás po dobu 10 týdnů a získejte užitečné tipy, rady, návody a recepty, jak pohodlně shodit posledních pár kil do léta.Léto se kvapem blíží, tak neváhejte a pusťte se do toho.

10. týden

Zaostřeno na

MLSÁNÍ

Chuť na „něco dobrého“ je poměrně častým jevem. Ve skutečnosti zhruba 90 % žen a 60 % mužů uvádí, že přes den zažívají stavy, kdy mají jen těžko zvladatelné touhy po konkrétních potravinách nebo pochutinách. To obvykle pak vede k nepřiměřenému zvýšení kalorického příjmu a k pozvolnému nabírání hmotnosti. Touha jíst něco sladkého se objevuje zejména v době odpolední kávy nebo v době nečinnosti a odpočinku ve večerních hodinách, kdy se „konečně zastavíte“ po celém dni.

Chcete získat více?

PŘIPOJTE SE K NÁM

PŘÍČIN CHUTÍ NA "NĚCO DOBRÉHO" MŮŽE BÝT NĚKOLIK:

 • Máte nevhodně složenou stravu, ve které převažují jednoduché cukry a tzv. „prázdné kalorie“.
 • Přijímáte méně energie a potřebných živin z potravy, než ve skutečnosti potřebujete.
 • Máte nevhodný stravovací režim. Přes den nejíte buď kvůli nedostatku času nebo hladovíte či jíte málo z obavy o to, že ještě více ztloustnete. To potom vede k tomu, že  máte večer nezvladatelné chutě prostě „na všechno“.
 • Nedostatečně nebo špatně spíte.
 • Nedostatečně přes den pijete.
 • Máte nedostatek pohybu.
 • Zlozvyk mít pořád něco dobrého po ruce.

JAK UPRAVIT
SVÉ STEREOTYPY?

Ačkoli to vypadá, že nastolení změn je jednoduché, víme, jak složité je se s těmito touhami poprat. Vaším prvním krokem může být začít po krůčcích upravovat své stereotypy:
 • Zajistěte, aby mělo vaše tělo přísun plnohodnotných živin. Postupně vyřaďte ze svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem jednoduchých cukrů, jako je slazená káva, dezerty, alkohol atd.
 • Pořiďte si láhev s vodou nebo bylinným čajem a mějte ji stále při sobě. Dostatečně přes den pijte. Právem se říká: „Hlad je převlečená žízeň.“
 • Vyřaďte ze svého dohledu veškeré pochutiny, o kterých víte, že nejsou pro vaši redukci hmotnosti vhodné. Nevynechejte ani tajný šuplík v pracovním stole.
 • Dobře a dlouho spěte. Spánek má významný vliv na některé metabolické pochody.
Úprava jídelníčku, stravovacího a spánkového režimu i změna návyku a odstraňování zlozvyků nejsou vůbec jednoduché. Ze všech svých motivací, které hovoří pro zhubnutí, si vyberte jednu, tu nejdůležitější, a připomínejte si ji. S jídlem to někdy bývá jako s jinými závislostmi, jako jsou cigarety, mobil, sociální sítě apod. Mohou se dostavovat „abstinenční“ příznaky. Vy to ale určitě vydržíte, výsledek totiž bude stát za to!

ÚKOL TÝDNE

Nahraďte veškeré nezdravé pochutiny vhodnějšími. Pokud jste spíše na sladké, nahraďte veškeré dezerty, pralinky, bonbony apod. bobulovým ovocem, kvalitní tmavou čokoládou s vysokým obsahem kakaa. Přestože bobulové ovoce chutná stejně sladce jako některé dezerty, obsahuje významně méně cukru, zato hodně vody, vlákniny a navíc i flavonoidy, které mohou preventivně působit proti srdečním chorobám a ateroskleróze. Pokud jste spíše „slaný“ typ a potřebujete nahradit své oblíbené chipsy, sáhněte po domácích zeleninových hranolkách nebo chipsech. Budete překvapeni jejich lahodností a sytícím účinkem. Smlsne si na nich celá rodina. Přes den pak neváhejte a sáhněte po kvalitním sýru nebo tvarohové pomazánce s pažitkou nebo kousky zeleniny.

Zajímavost

Vlčí chutě a jak s nimi zatočit

Jako vlčí chutě jsou označovány večerní neodbytné chutě na něco dobrého. Tyto chutě jsou leckdy tak neodbytné, že si zkrátka nemůžete pomoci a sáhnete po tom prvním, co vám přijde pod ruku. Bohužel to dost často bývají nevhodné potraviny.

 

Vlčím chutím lze  předcházet tím, že budete jíst nutričně bohatou stravu v průběhu celého dne. Jedná se tedy o stravu bohatou na zeleninu, proteiny a kvalitní tuky.

 

Pokud si opravdu nemůžete pomoc, můžete si dát menší zeleninový salát s hrstkou slunečnicových nebo dýňových semínek a přidat kousek kozího sýru. V případě, že máte rádi sladké, pak můžete zkusit tvaroh s čekankovým sirupem nebo kouskem ovoce. Čekankový sirup je bohatý na prebiotickou vlákninu a má nízký glykemický index.

 

Nicméně je třeba tyto porce navíc postupně den za dnem zmenšovat a soustředit se na to, abyste se dobře stravovali v průběhu celého dne. Díky tomu se budou vlčí chutě objevovat stále méně a než se nadějete, nebudete je mít vůbec.

AKCE 1 + 1

VE DVOU
SE TO
LÉPE TÁHNE

Vezměte s sebou kamarádku, kamaráda, přítele a užijte si péči za polovinu.

Sdílejte s námi své úspěchy

Zařaďte do své denní rutiny trochu pohybu

Pohybová výzva na téma relaxační cvičení

Provozovatel:
NUTRIADAPT s.r.o.,
Americká 17, Praha 2, 1200
IČ: 08636745
oddíl C, vložka 322381 vedená u Městského soudu v Praze

LOGO